📦 Zamówienia wysyłamy w 24h 📦

Bawełna organiczna Liczba produktów: 5

Czym jest bawełna organiczna? Poznaj jej właściwości

Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnego traktowania. Najlepsze warunki zapewnią tylko naturalne materiały – na czele z bawełną. Jest ona prawdziwą królową wśród dziecięcych tkanin. Jest miękka, oddychająca i wygodna, dlatego popyt na nią jest bardzo duży. Musimy jednak być świadomi, że nie każda bawełna jest sobie równa. Wielu wytwórców tkanin nie dba o aspekty ekologiczne, a także stosuje ogrom chemikaliów w procesach produkcyjnych, co nie pozostaje bez wpływu na zdrowie dzieci. Odpowiedzią na to są wytwórnie bawełny organicznej, zwanej także ekologiczną lub bio. Zastanawiasz się, czym jest taka bawełna i czy warto w nią zainwestować?

 Bawelna ekologiczna organic

Produkcja bawełny organicznej odbywa się w warunkach przyjaznych środowisku oraz etycznych pod względem pracy. Firmy, które zajmują się taką uprawą, nie stosują środków chemicznych ani sztucznych nawozów, unikają także nadmiernego zużywania wody. Zbiory odbywają się metodą tradycyjną, czyli ręczną – z dbałością o godne wynagrodzenia dla pracowników.

Zrównoważona uprawa to rzecz bardzo istotna dla przyszłości każdego z nas. Jednak co Ty, jako rodzic, możesz zyskać już dziś, wybierając bawełnę organiczną? Ubrania wykonane z tej tkaniny są jak Superman – wyglądają zwyczajnie, ale mają swoje wyjątkowe moce. Bawełna organiczna to materiał o splocie gęstszym niż w przypadku bawełny tradycyjnej. Dzięki temu jest bardziej trwała, mniej się rozciąga i lepiej zachowuje fason – pomimo wielu prań w wysokiej temperaturze. Takie ubranka starczają na długo, mogą być noszone nawet przez kilkoro dzieci, co sprzyja filozofii zero waste. Bawełna organiczna ma też lepsze właściwości higroskopijne oraz antyalergiczne. Do jej produkcji nie używa się żadnych środków chemicznych, które mogłyby przeniknąć do włókien, a przez to wywołać reakcje alergiczne u dziecka. Dodatkowo bawełna organiczna jest bardzo miękka i delikatna w dotyku – idealna, by otulić wrażliwą skórę maluszka.

Baby organic eko

Bawełna organiczna to przyszłość branży tekstylnej. Obecnie jest dość trudno dostępna, jednak coraz więcej firm decyduje się na produkcję utrzymaną w harmonii z naturą i właściwą etyką pracy. My, jako sklep Baby Bee Kids Fashion, staramy się stale powiększać naszą ofertę o ubranka z tego materiału. Jesteśmy też dumni ze współpracy z producentami, którzy posiadają cenione certyfikaty, np. UL&KA, HeyPopinjay i Mrofi (certyfikat GOTS), Pinokio, oraz Mrofi (certyfikat OEKO-TEX 100). Wierzymy, że wybór bawełny organicznej to najlepsze, co możesz dać swojemu dziecku – a także i naszej planecie.
5a37ef_d028a6e22f244220b62f9a6f9ab6ff24_mv2.webpgots.webp

 
Kategorie
Filtruj