• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne – czym są?

Zabawki edukacyjnemają za zadanie wspierać rozwój dziecka oraz zachęcać je do poznawania świata. W świetny sposób łączą naukę z zabawą, dzięki czemu maluch z łatwością przyswaja nowe umiejętności. Co więcej, zabawki edukacyjne potrafią w ciekawy sposób zainteresować dziecko nowymi dziedzinami wiedzy.

Rodzaje zabawek edukacyjnych dla dzieci

W ofercie naszego sklepu internetowego Baby Bee znajdziesz szeroki wybór zabawek dla dzieci, które z łatwością dopasujesz do wieku Twojego malucha. Wśród nich są m.in. puzzle dla dzieci, gry planszowe, klocki, układanki, a także zabawki drewniane dla dzieci. Są to zabawki dla niemowląt, a także dla 2-latków, 3-latków, 4-latków, 5-latków i starszaków.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Najlepsze zabawki edukacyjne dla niemowląt to przede wszystkim książeczki kontrastowe, które doskonale wpływają na rozwój najmłodszych. Wzbudzają zainteresowanie dzieci i aktywizują je do skupienia wzroku. Przez rodziców bardzo często wybierane są jako pierwsze zabawki dla noworodka. Starsze niemowlęta z pewnością zainteresują się zaś grzechotkami, matami interaktywnymi, a także piłeczkami.

Zabawki edukacyjne dla 2-latka

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka będą najlepsze, spieszymy z odpowiedzią. Z naszej strony polecamy w szczególności drewniane klocki i układanki, które świetnie rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię dziecka. Ponadto poprawiają sprawność manualną, uczą koncentracji i cierpliwości. Dużą zaletą zabawek z drewna jest również to, że są w pełni bezpieczne dla maluchów. Nie mają ostrych krawędzi czy też łatwych do połknięcia elementów.

Zabawki edukacyjne dla 3-latka

Jedną z najlepszych zabawek edukacyjnych dla 3-latka jest zdecydowanie magnetyczna układanka. To ciekawa alternatywa dla klasycznych puzzli. Ponieważ poszczególne elementy układanki łatwo się przyciągają, są nieco prostsze w układaniu i poradzą sobie z nimi młodsze dzieci. Jeśli chodzi o aspekt edukacyjny, puzzle magnetyczne pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, a także wyobraźnię i zręczność. Dzięki temu maluch uczy się przenosić i podnosić przedmioty.

Zabawki edukacyjne dla 4-latka

Twoje dziecko skończyło 4 lata? Jest to wiek, w którym maluchy są wyjątkowo ciekawe świata, stąd też mogą zainteresować je zabawki edukacyjne rozwijające umiejętności czytania i pisania. To dla nich całkiem nowe umiejętności, których przyswajanie może okazać się naprawdę ekscytujące. Pomogą mu w tym nie tylko zabawki edukacyjne dla 4-latka, ale również wspólne czytanie ulubionych książek, dlatego pamiętaj, by zadbać o znalezienie czas na choćby krótką lekturę każdego dnia.

Zabawki edukacyjne dla 5-latka i starszaków

Dla 5-latków i starszych dzieci polecamy przede wszystkim puzzle edukacyjne, których elementy składają się na przykład w mapę świata, ciało człowieka czy miasteczko. Dzięki nim Twoja pociecha będzie z łatwością przyswajała wiedzę na różne tematy, bawiąc się przy tym znakomicie. Jeśli więc szukasz odpowiednich zabawek edukacyjnych dla 5-latka i starszaka, tego typu puzzle będą dobrym wyborem.

Czy warto kupić zabawki rozwijające dla dzieci?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić swojemu dziecku zabawki edukacyjne, poniżej znajdziesz kilka argumentów, które na pewno Cię przekonają. Otóż zabawki rozwijające dla maluchów:

  • angażują kilka zmysłów jednocześnie,
  • ćwiczą pamięć i koncentrację,
  • kształtują małą motorykę,
  • łączą zabawę z edukacją,
  • rozwijają wyobraźnię i kreatywność,
  • rozwijają zdolności analityczne i logiczne myślenie,
  • uczą cierpliwości i precyzji,
  • uczą myślenia przyczynowo-skutkowego.