📦 Zamówienia wysyłamy w 24h 📦

Zabawki dla dzieci i niemowląt Liczba produktów: 19

Kategorie
Filtruj

 

Jak zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Zabawkimają ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego też nie bez znaczenia pozostaje fakt, czym bawi się Twoja pociecha. Musisz mieć świadomość, że zabawki dostarczają maluchom bodźce, kształtujące ich zmysły. Stąd też najlepszym wyborem na początek są zabawki sensoryczne, które charakteryzują się tym, że mają kontrastową kolorystyką, rozmaite kształty i faktury, wydają różnego rodzaju dźwięki, a także emitują światełka lub obrazy.

Rodzaje zabawek dla dzieci

W naszym sklepie z zabawkami dla dzieci Baby Bee znajdziesz rozmaite zabawki, wspierające rozwój dziecka. Są to m.in.

 • zabawki edukacyjne– wspierają rozwój dziecka, pomagają mu zdobywać nowe umiejętności, zaciekawiają i zachęcają do poznawania świata. Jest to szeroka kategoria zabawek dla dzieci, do której zaliczają się zarówno interaktywne maty, książeczki czy grzechotki, jak i przybory do pisania i malowania, plastelina czy piasek kinetyczny.
 • zabawki drewniane dla dzieci– wpływają na rozwój wyobraźni, a także motoryki małej. Co więcej, zapewniają odpowiedni poziom stymulacji i nie przytłaczają dziecka zbyt dużą ilością bodźców.
 • gry i puzzle dla dzieci – kształcą przez doświadczanie, rozbudzają ciekawość poznawczą, pozwalają nabyć umiejętność skupiania się na jednej czynności, a także uczą samodzielności.
 • pierwsze zabawki dla noworodka– najlepszym wyborem będą zabawki kontrastowe. W pierwszym miesiącu życia dziecko nie rozpoznaje bowiem wszystkich barw. Właśnie dlatego zabawki w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych sprawdzą się świetnie, ponieważ na pewno wzbudzą zainteresowanie malucha i przyciągną jego uwagę na dłuższą chwilę.

Zabawki dla dziewczynek i dla chłopców w każdym wieku

Jednym z najpopularniejszych sposobów kategoryzacji zabawek jest ich podział ze względu na wiek dziecka. Dzięki temu możesz z łatwością zorientować się w specyfice zabawek użytecznych na każdym etapie rozwoju Twojej pociechy. A musisz wiedzieć, że dobranie zabawek do wieku malucha jest niezwykle istotne. Noworodek będzie bowiem zainteresowany zupełnie innymi zabawkami niż kilkumiesięczne dziecko. Podobnie jak 2-letnie dziecko sięgnie po inne zabawki niż dziecko 4-letnie.

W naszym sklepie z zabawkami Baby Bee znajdziesz więc zarówno zabawki dla noworodków, niemowląt, a także 2-latków, 3-latków, 4-latków i dzieci starszych. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich zabawek dla Twojego dziecka lub szukasz odpowiedniego prezentu dla malucha, skontaktuj się z nami!

Które zabawki dla niemowląt będą dobrym wyborem?

Zastanawiasz się, jakie zabawki będą dobrym wyborem dla niemowlęcia? Poniżej znajdziesz garść inspiracji:

 • grzechotki,
 • gumowe piłeczki,
 • karuzela nad łóżeczko,
 • klocki,
 • książeczki edukacyjne,
 • maty edukacyjne,
 • puzzle i układanki,
 • zabawki sensoryczne.

Zabawki dla malucha to zawsze świetny pomysł na prezent!

Nie wiesz, jaki prezent wybrać dla dziecka? Dobrej jakości zabawka edukacyjna na pewno ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców. Świetnym rozwiązaniem są na przykład zabawki kreatywne, takie jak kolorowanki wodne, książeczki z naklejkami czy klocki. Bardzo ciekawą opcją są także zabawki do kąpieli. Z kolei dla starszych dzieci dobrym prezentem mogą okazać się jeździki, hulajnogi oraz rowerki biegowe. Ten zakup warto jednak wcześniej skonsultować z rodzicami malca. A jeśli szukasz pewnych rozwiązań, które sprawdzą się zawsze, postaw na grę planszową, puzzle, piłkę czy grę zręcznościową.

Baby Bee – internetowy sklep z zabawkami dla najmłodszych

W sklepie z zabawkami dla dzieci Baby Bee kupisz rozmaite zabawki dla malucha w każdym wieku. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na prezent na urodziny, imieniny, dzień dziecka oraz inne okazje. Są to przede wszystkim puzzle edukacyjne, układanki drewniane, tablice manipulacyjne, magnetyczne układanki, drewniane labirynty, gry zręcznościowe, grzechotki i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!