📦 Zamówienia wysyłamy w 24h 📦

Dlaczego kombinezon Ducksday musi znaleźć się w garderobie Twojego dziecka?

2022-12-09 18:55:00
Dlaczego kombinezon Ducksday musi znaleźć się w garderobie Twojego dziecka?

Zima, to pora roku uwielbiana przez dzieci. Szczególnie kiedy spadnie śnieg i można wyjść na sanki lub narty, lepić bałwana i toczyć boje na śnieżki. I tu pojawia się nie lada wyzwanie dla rodziców. Jak ubrać dziecko aby zabezpieczyć je przed niskimi temperaturami, wiatrem i wodą? Jak zapewnić mu komfort termiczny zarówno podczas dużej aktywności fizycznej, jak i w sytuacjach gdy dziecko np. siedzi nieruchomo na sankach?

Idealnym rozwiązaniem jest tu jednoczęściowy kombinezon zimowy. Jest on nieoceniony w szczególności u młodszych dzieci, które nie są w stanie poprawić sobie odzieży gdy ta np. wysunie się ze spodni, lub podwinie do góry odkrywając pewne części ciała.


Na jakie parametry kombinezonów należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim musi on posiadać ocieplinę, która zapewni dziecku utrzymanie odpowiedniej temperatury, musi być wodoodporny i wiatroszczelny, musi mieć również oddychającą membranę aby zapobiegać nadmiernemu poceniu się podczas aktywności.

Z pewnością wszystkie te cechy posiadają kombinezony duńskiego producenta DucksDay.

Dzięki ciepłemu i lekkiemu wypełnieniu zapewnią one skuteczną ochronę w zimowe dni. Zapewniają wiatroszczelność, wodoodporność na poziomie 10.000 mm oraz oddychalność 5.000 g/m2/24h. Oryginalna włóknina ocieplająca 3MTM  ThinsulateTM zapewnia ciepło i swobodę ruchu bez dużej ilości tkaniny.

A co ubierać dziecku pod kombinezon?

Jest to oczywiście uzależnione tym, jak aktywne fizycznie będzie dziecko. Jeżeli będzie ono  np. biegało, lepiło bałwana, czyli będzie aktywne, wówczas ubieramy je lżej pod spód. Natomiast jeżeli dziecko będzie miało mniej ruchu np. będzie stało, lub będzie ciągnięte na sankach, wówczas ubieramy je cieplej.

Zazwyczaj ubieramy dwie warstwy pod spód kombinezonu np. koszulkę z długim rękawem i bluzę oraz spodnie dresowe. Idealnie sprawdzi się również bielizna termoaktywna z jeszcze jedną warstwą odzieży. Bardzo ważne jest aby dobrać strój tak, żeby dziecku nie było ani za zimno, ani za gorąco.

Dodatki do kombinezonów Duksday

Nie można zapominać o uzupełnieniu stroju dodatkami takimi jak rękawiczki i szalik.

Tu idealnie sprawdzą się rękawiczki DucksDay, które tak jak kombinezon są wiatroszczelne, wodoodporne, oddychające, a super miękki polar po wewnętrznej stronie zapewnia wysoki komfort. Dodatkowo są one wyjątkowo długie co daje gwarancję, że śnieg i woda nie przedostaną się do środka.

Całość można dopełnić szalikiem od Ducksday, którego zewnętrzna strona wykonana jest z wodoodpornego i wiatroszczelnego materiału. Strona wewnętrzna natomiast wykonana jest z bardzo miękkiego i ciepłego pluszowego polaru.

Jeszcze ciepła czapka i odpowiednie buty i nasz maluch może beztrosko cieszyć się wszystkimi urokami zimy.
kombinezon dla dziecka zimowy


Autor:Administrator Sklepu