Czym jest muślin i skąd pochodzi?

Nazwa muślin wywodzi się prawdopodobnie od nazwy irackiego miasta Mosul i to właśnie to miejsce wskazywane jest na kolebkę tego materiału. Inne źródła wskazują z kolei na Bangladesz. Tak czy inaczej w XVII wieku zawitał on do Europy z Bliskiego Wschodu i najpierw pojawił się we Francji, gdzie szybko zyskał dużą popularność.

Muślin może być wykonany z włókien wełnianych, bawełnianych, lnianych lub jedwabnych. Najbardziej popularny jest oczywiście muślin bawełniany. Wytwarzany jest on wyłącznie z bawełny pochodzącej z ekologicznych upraw, a więc takich gdzie nie używa się żadnych środków chemicznych. Swoją delikatność i niepowtarzalną strukturę zawdzięcza on przede wszystkim procesowi przygotowania włókien i sposobowi tkania. Włókna bawełny są specjalnie czesane w trakcie przygotowania do szycia.

Dlaczego muślin to idealny materiał na ciuszki dla dzieci?

Przez wielu jest to materiał uważany za najczystszy i najdelikatniejszy. Wykazuje właściwości antyalergiczne, a delikatność i miękkość sprawiają, że jest bezpieczny zarówno dla skóry wrażliwej jak i podatnej na alergie, dzięki temu idealnie nadaje się na ciuszki i akcesoria dla niemowląt. Jego ogromnymi zaletami są właściwości termoregulacyjne, doskonale przepuszcza powietrze, przez co jest idealny na lato. Jest bardzo chłonny, pochłania duże ilości wilgoci, ale równie szybko wysycha, co zapewnia dziecku niebywały komfort. Chroni on również przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jest bardzo wytrzymały, pomimo swojej delikatności jest odporny na rozdarcia, rozciąganie oraz wielokrotne pranie. Z każdym praniem materiał ten staje się jeszcze delikatniejszy i przyjemniejszy w dotyku.

Podsumowanie.

Muślin jest więc doskonałym materiałem, szczególnie na gorące letnie dni. Dzięki swoim właściwością ubranka z niego wykonane zagwarantują dziecku wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Jest szeroko stosowany w szyciu wszelkich części garderoby oraz akcesoriów. Bardzo popularne są muślinowe sukienki, spódniczki, tuniki,  spodnie i spodenki, rampersy, bodziaki, koszule i koszulki oraz nakrycia głowy. 

Muślin bawełniany dla dzieci – sprawdź muślinowe ubrania i akcesoria w babybeekids.pl/muslin


Sukienka muslinowa
Sukienka muślinowa Stefania Jamiks Brudny Róż


Rampers muślinowy
Rampers muślinowy Bambi Jamiks Beż


Chustka muślinowa dla dzieci
Letnia czapeczka Hibie Jamiks  


Komplet muślinowy na lato
Komplet dla chłopca LEO Barbaras Ecru Beż


Bodo koszula muslinowa
Body Koszula LUCA Barbaras Milk Ecru


Sukienka z body muślin bawełna
Sukienka z Body LISIE Barbaras Nice Mint